Artykuł sponsorowany

Bramy garażowe - szeroki wybór

Bramy garażowe - szeroki wybór

Bramy garażowe to niezbędny element każdego domu z garażem. Dzięki nim zyskujemy bezpieczeństwo, wygodę oraz estetykę. Na rynku istnieje wiele rodzajów bram, które różnią się pod względem konstrukcji, materiałów i sposobu montażu.

Rodzaje bram garażowych

Wśród dostępnych rodzajów bram garażowych wyróżniamy przede wszystkim bramy segmentowe, rolowane, uchylne oraz dwuskrzydłowe. Bramy segmentowe są obecnie najpopularniejszym wyborem, ponieważ charakteryzują się dużą szczelnością i wygodą użytkowania. Składają się z kilku poziomych paneli, które podczas otwierania przesuwają się pionowo w górę i układają równolegle do sufitu garażu. Bramy rolowane natomiast składają się z cienkich lameli, które zwijają się w specjalną skrzynkę umieszczoną nad otworem garażowym. Są one idealne dla osób ceniących sobie oszczędność miejsca.

Bramy uchylne to klasyczne rozwiązanie, które polega na otwieraniu bramy do góry, pod kątem 90 stopni względem podłoża. Choć są one mniej popularne niż bramy segmentowe czy rolowane, to jednak wciąż mają swoich zwolenników ze względu na prostotę konstrukcji i niższą cenę. Bramy dwuskrzydłowe natomiast są idealne dla osób, które posiadają szerokie wejście do garażu i chcą zachować tradycyjny wygląd swojego domu.

Materiały i wykończenie

Bramy garażowe produkowane są z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, drewno czy PCV. Stalowe bramy są najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak mogą być cięższe od innych rodzajów bram. Aluminium to lekki i odporny na korozję materiał, który sprawdzi się szczególnie w rejonach o dużym nasileniu opadów atmosferycznych. Drewniane bramy garażowe cechują się pięknym wyglądem i naturalnością, ale wymagają odpowiedniej impregnacji i konserwacji. Bramy z PCV są lekkie, łatwe w montażu i utrzymaniu, jednak mogą być mniej trwałe od innych rodzajów bram. Jeśli chodzi o wytrzymałe bramy garażowe, Gdynia jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak np. Glass Onion.

Automatyka do bram garażowych

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na montaż automatyki do bram garażowych. Dzięki niej otwieranie i zamykanie bramy odbywa się za pomocą pilota lub smartfona, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Na rynku dostępne są różne systemy napędowe, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i rodzaju bramy. Ważne jest jednak, aby wybrać sprawdzonych producentów automatyki, takich jak Nice, Somfy czy Came, którzy oferują wysoką jakość produktów oraz wsparcie techniczne.

Montaż i serwis bram garażowych

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to jedno, ale równie ważne jest jej prawidłowe zamontowanie oraz serwisowanie. Warto zwrócić uwagę na firmę, która oferuje montaż bram oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Profesjonalna ekipa montażowa zadba o to, aby brama była zamontowana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz instrukcją producenta. Regularne przeglądy serwisowe pozwolą natomiast na utrzymanie bramy w dobrym stanie technicznym i przedłużenie jej żywotności.